Tervetuloa tähän hyvin pidettyyn ja viihtyisään rivitalohuoneistoon, joka tarjoaa mukavaa asumista koko perheelle! Täältä löydät kolme makuuhuonetta, olohuoneen ja keittiön, joiden toimiva pohjaratkaisu on jaettu 99,5 m²:lle.

Asunnossa on tilava olohuone, jossa on runsaasti tilaa yhdessäoloon, sekä käytännöllinen keittiö, jossa on hyvät työskentelytasot, säilytystilat ja tilaa ruokapöydälle. Kolme makuuhuonetta tarjoavat joustavuutta perheen, vieraiden tai kotitoimiston tarpeisiin. Asunnossa on kylpyhuone ja oma sauna rentouttavia hetkiä varten sekä erillinen wc, joka on remontoitu vuonna 2021.

Yksi asunnon suurista eduista on terassit sekä etu- että takapihalla, joten voit nauttia auringosta aamusta iltaan.

Asunnon yhteydessä on myös oma autotalli sekä varasto, jotka tarjoavat runsaasti säilytystilaa esimerkiksi puutarhavälineille, polkupyörille ja ajoneuvoille.

Rauhallinen ja viihtyisä alue hyvin hoidetussa taloyhtiössä. Lämpimästi tervetuloa varaamaan esittely!

Välkommen till denna välhållna och trivsamma radhuslägenhet som erbjuder ett bekvämt boende för hela familjen! Här finner du tre sovrum, vardagsrum och kök med en genomtänkt planlösning fördelat på 99,5 m2.

Bostaden bjuder på ett rymligt vardagsrum med gott om plats för umgänge, samt ett praktiskt kök med bra arbetsytor, förvaring och plats för matbord. De tre sovrummen ger flexibilitet för familj, gäster eller hemmakontor. Badrum med egen bastu för avkopplande stunder, samt en separat wc som blivit renoverad 2021.

En av bostadens stora fördelar är terrasserna på både fram- och baksidan, vilket gör att du kan njuta av solen under hela dagen.

Intill bostaden finns även ett eget garage med tillhörande förråd, vilket ger gott om förvaringsutrymme för exempelvis trädgårdsredskap, cyklar och fordon.

Lugnt och trivsamt område i ett välskött bostadsbolag. Varmt välkommen att boka visning!

Perustiedot
Kohdenumero
20334814
Sijainti
  • Permo
  • Permontie 7 A 2
  • 68600 Pietarsaari
Tyyppi
Rivitalo
Omistusmuoto
Omistusasunto
Huoneistoselitelmä
4 h + k + kph/sauna + wc
Huoneita
4 h
Asuinpinta-ala
99,5 m2
Kerrokset
1
Rakennusvuosi
1969
Vapautuminen
Sopimuksen mukaan
Pohjakuva
Pohjakuva
Hinta ja kustannukset
Velaton hinta
  • 84 000 €
  • (Myyntihinta 69 800 € + Velkaosuus 14 200 €)
Myyntihinta
69 800 €
Velkaosuus
14 200 €
Neliöhinta
844,22 € / m2
Vastike
  • 496,80 € / kk
  • (Huoltovastike 316,80 € / kk + Rahoitusvastike 180 € / kk)
Muut maksut
  • Vesiennakko 20,00 €/hlö/kk
    Jätevastike 8,00 €/hlö/kk
Lisätietoja kunnosta
  • Lattiat uusittu 2013, wc uusittu 2021. Keittiön tasot, välilevyt uusittu ja kaapit maalattu 2018.
Keittiön kuvaus
  • 2018 Työtasot uusittu ja kaapit maalattu.
  • Lattiamateriaalit: Muovi
  • Seinämateriaalit: Tapetti
  • Liesi: Sähköliesi, induktioliesi
  • Varusteet: Jääkaappi, pakastekaappi, Liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet
Kylpyhuoneen kuvaus
  • Lattiamateriaalit: Muovi
  • Seinämateriaalit: Kaakeli
  • Varusteet: Suihkuseinä, kuivauskaappi, wc-istuin, suihku, peilikaappi, peili, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto
WC-tilojen kuvaus
  • Uusittu 2021